Wystąpienie do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w sprawie stworzenia szczegółowej informacji o lokalnej i ogólnopolskiej sieci pomocy dla ofiar przestępstw świadczonej przez instytucje, urzędy oraz organizacje rządowe i pozarządowe z dnia 2003-05-28.
Wystąpienie do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w sprawie stworzenia szczegółowej informacji o lokalnej i ogólnopolskiej sieci pomocy dla ofiar przestępstw świadczonej przez instytucje, urzędy oraz organizacje rządowe i pozarządowe.
Osoby pokrzywdzone przestępstwem niejednokrotnie nie posiadają pełnej informacji o formach pomocy, o którą mogą się ubiegać. Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do wszystkich wojewodów z prośbą o informacje na temat działań podejmowanych w obrębie województwa, które mają na celu wsparcie osób pokrzywdzonych przestępstwem. Chodzi przede wszystkim o wojewódzkie i lokalne programy dotyczące ofiar przestępstw, wykazy instytucji, urzędów i organizacji pozarządowych, do których mogą zgłaszać się osoby pokrzywdzone przestępstwem. Przez pomoc dla ofiar przestępstw należy rozumieć wszelkie działania zmierzające do rekompensaty strat oraz mające na celu wsparcie w trudnej sytuacji życiowej w jakiej znalazła się osoba w wyniku pokrzywdzenia przestępstwem (pomoc materialna, prawna, medyczna bądź psychologiczna).
Odpowiedź Wojewody Kujawsko - Pomorskiego z dnia 23.06.2003 r.