Wystąpienie do Ministra Obrony Narodowej w sprawie kontroli przestrzegania praw i wolności obywatelskich żołnierzy w 7 Pomorskiej Brygadzie Obrony Wybrzeża - Słupsk z dnia 2006-11-15.
Wystąpienie do Ministra Obrony Narodowej w sprawie kontroli przestrzegania praw i wolności obywatelskich żołnierzy w 7 Pomorskiej Brygadzie Obrony Wybrzeża - Słupsk.
Żołnierze oczekują na uchwalenie ustawy nowelizującej ustawę o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych i zlikwidowanie braku przejrzystości procedur kadrowych. Kontrowersje wśród żołnierzy wywołują propozycje organów kadrowych pełnienia służby w odległych od macierzystego garnizonach, mimo że w ich jednostkach lub sąsiednich wakują etaty adekwatne do ich kwalifikacji. Zgłaszano uwagi do procedur wyznaczania żołnierzy na wyższe stanowiska służbowe, a zwłaszcza rozmów kwalifikacyjnych prowadzonych w MON.
Niezadowolenie w korpusie podoficerów wywołują realizowane zmiany etatowe, nieuwzględniające specyfiki służby, co w efekcie spowodowało wprowadzenie zbyt niskich, ich zdaniem, etatów w odniesieniu do zakresu odpowiedzialności ponoszonej na poszczególnych stanowiskach. System szkolenia, zwłaszcza żołnierzy służby zasadniczej, wymaga zdaniem żołnierzy zawodowych, gruntownych zmian. Jest on bowiem kosztowny i mało efektywny.
Często poruszanym problemem była sprawa zakwaterowania podoficerów i szeregowych zawodowych. Nie do zaakceptowania jest konieczność zakwaterowania tych żołnierzy na pododdziałach z żołnierzami służby zasadniczej.
Budynki koszarowe, w których zakwaterowani są żołnierze, wymagają natychmiastowego remontu.
Zgłoszono również trudności związane z wprowadzaniem w jednostce systemu HACCP (brak wystarczających środków finansowych na remont pomieszczeń kuchennych i magazynów, doposażenie obiektów kuchennych w urządzenia i sprzęt zgodny z wymogami HACCP, brak wystarczającej ilości odzieży ochronnej i obuwia dla personelu kuchennego).