Sprawy generalne Rzecznika Praw ObywatelskichW artykule z dnia 25.01.2007 r. pt. "Polskie władze o zatrudnianiu Koreańczyków" dziennikarze "Gazety Wyborczej" poinformowali, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwróci się do innych resortów z prośbą o informacje dotyczące zatrudniania Koreańczyków. Z kontekstu artykułu można się domyślać, że opracowany na podstawie spływających informacji raport zostanie przekazany przedstawicielom Parlamentu Europejskiego. Rzecznik zwrócił się o przekazanie tego raportu oraz poinformowanie o działaniach podejmowanych przez Ministerstwo w sprawie pracowników północnokoreańskich świadczących pracę w Polsce z dnia 2007-03-08.

Adresat:
MINISTERSTWO SPRAW ZAGRANICZNYCH
Sygnatura:
RPO/528594/06/VIII/815 RZ
Data sprawy:
2007-03-08
Rodzaj sprawy:
wystąpienie o charakterze generalnym (WG)
Nazwa zepołu:
Zespół Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego
Wynik sprawy:
Opis sprawy:

W artykule z dnia 25.01.2007 r. pt. "Polskie władze o zatrudnianiu Koreańczyków" dziennikarze "Gazety Wyborczej" poinformowali, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwróci się do innych resortów z prośbą o informacje dotyczące zatrudniania Koreańczyków. Z kontekstu artykułu można się domyślać, że opracowany na podstawie spływających informacji raport zostanie przekazany przedstawicielom Parlamentu Europejskiego. Rzecznik zwrócił się o przekazanie tego raportu oraz poinformowanie o działaniach podejmowanych przez Ministerstwo w sprawie pracowników północnokoreańskich świadczących pracę w Polsce.

Wystąpienie do Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie pracowników północnokoreańskich świadczących pracę w Polsce.

W artykule pt. "Korea ma gułagi w Unii Europejskiej" opublikowanym dnia 24.01.2007 r. w "Gazecie Wyborczej" podano, że Parlament Europejski zbiera informacje o pół-niewolniczej pracy obywateli północnokoreańskich w krajach Unii Europejskiej, w tym między innymi w Polsce.

Z artykułu opublikowanego w dniu 25.01.2007 r. w "Gazecie Wyborczej" pt. "Polskie władze o zatrudnianiu Koreańczyków" wynikało, że Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zamierza wysłać do Gdańska kontrolę. Rzecznik zwrócił się w związku z powyższym o przekazanie wyników kontroli oraz poinformowanie o działaniach podejmowanych przez Ministerstwo w sprawie pracowników północnokoreańskich świadczących pracę w Polsce.

 
Wystąpienie dołączone do tego dokumentu: