Uprzejmie informujemy, że w związku z pracami technicznymi, w piątek 27 maja od godziny 17:00 do godziny 19.00 nie będzie dostępny serwis Sprawy generalne Rzecznika Praw Obywatelskich. Przepraszamy za utrudnienia.

Sprawy generalne Rzecznika Praw ObywatelskichWystąpienie do Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie potrzeby utworzenia punktów bezpłatnej pomocy prawnej przy ośrodkach polskiego duszpasterstwa, dla Polaków pracujących za granicą z dnia 2007-03-12.

Adresat:
METROPOLITA PRZEMYSKI
Sygnatura:
RPO/541478/06/VIII/804 RZ
Data sprawy:
2007-03-12
Rodzaj sprawy:
wystąpienie o charakterze generalnym (WG)
Nazwa zepołu:
Zespół Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego
Wynik sprawy:
Opis sprawy:

Wystąpienie do Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie potrzeby utworzenia punktów bezpłatnej pomocy prawnej przy ośrodkach polskiego duszpasterstwa, dla Polaków pracujących za granicą.

Rzecznik zwrócił się o wsparcie działań na rzecz utworzenia punktów bezpłatnej pomocy prawnej przy ośrodkach polskiego duszpasterstwa w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dotychczasowe starania Rzecznika o nawiązanie współpracy z Polskimi Misjami Katolickimi i duszpasterstwami działającymi w tych państwach, a także z Caritas Polska, pozostały bezowocne. Rzecznik zamierza zorganizować spotkanie dla wszystkich Rektorów Polskich Misji Katolickich w państwach EOG, aby wypracować formułę współpracy na rzecz obywateli polskich, których los zmusił do opuszczenia kraju w celach zarobkowych.

 
Wystąpienie dołączone do tego dokumentu: