Sprawy generalne Rzecznika Praw ObywatelskichWystąpienie do Publicznego Obrońcy Praw Republiki Czeskiej w sprawie sytuacji polskich pracowników wykonujących pracę w Republice Czeskiej na terenie zakładów ?koda Auto s.a z dnia 2008-02-18.

Adresat:
OMBUDSMAN CZECH - PUBLICZNY OBROŃCA PRAW
Sygnatura:
RPO/535047/06/III/805 RZ
Data sprawy:
2008-02-18
Rodzaj sprawy:
wystąpienie o charakterze generalnym (WG)
Nazwa zepołu:
Zespół Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego
Wynik sprawy:
Opis sprawy:

Wystąpienie do Publicznego Obrońcy Praw Republiki Czeskiej w sprawie sytuacji polskich pracowników wykonujących pracę w Republice Czeskiej na terenie zakładów ?koda Auto s.a.

Sprawa dotycząca sytuacji polskich pracowników zatrudnionych w Republice Czeskiej przez firmę Zetka Auto s.r.o., wykonujących pracę na terenie zakładów ?koda Auto s.a. w miejscowości Mlad? Boleslav, po raz kolejny stała się przedmiotem zainteresowania mediów w Polsce. W dniu 28.01.2008 r. w "Rzeczpospolitej" opublikowano artykuł pt.: "Polscy pracownicy dyskryminowani w Skodzie". W artykule tym poinformowano o fakcie przedłożenia przez Publicznego Obrońcę Praw czeskiej Izbie Poselskiej sprawozdania, w którym zawarto informacje dotyczące przestrzegania praw pracowniczych polskich migrantów zarobkowych.

W związku z powyższym Rzecznik zwrócił się z prośbą o przedstawienie informacji o obecnym stanie sprawy.

 
Wystąpienie dołączone do tego dokumentu: