Wystąpienie do Komendanta Głównego Policji w sprawie przekazania Rzecznikowi analizy karno-materialnych i procesowych aspektów ochrony świadka w polskim procesie karnym na tle prawa międzynarodowego z dnia 2009-01-15.
Wystąpienie do Komendanta Głównego Policji w sprawie przekazania Rzecznikowi analizy karno-materialnych i procesowych aspektów ochrony świadka w polskim procesie karnym na tle prawa międzynarodowego.
Rzecznik podziękował za wyjaśnienia zawarte w piśmie z dnia 20 sierpnia 2008 r., odnoszące się do problemu sygnałów, jakie wpłynęły do Rzecznika od osób mogących być świadkami przemocy i maltretowania dzieci, wskazujących na niechęć z ich strony do powiadamiania organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez rodziców i opiekunów małoletnich, ze względu na lęk przed sprawcami. Rzecznik z satysfakcją przyjął informację o uruchomieniu w listopadzie 2008 r., dzięki aktywności Policji i organizacji pozarządowych, specjalnego telefonu zaufania dla dzieci doświadczających przemocy. W piśmie Komendanta Głównego Policji została zawarta informacja o trwających w Komendzie Głównej Policji pracach analitycznych, dotyczących karno-materialnych i procesowych aspektów ochrony świadka w polskim procesie karnym na tle prawa międzynarodowego. Rzecznik zwrócił się o poinformowanie o rezultatach tej analizy.
Wystąpienie do Komendanta Głównego Policji w sprawie ochrony świadka w procesie karnym.
Rzecznik zwrócił się z prośbą o nadesłanie analizy karno-materialnych i procesowych aspektów ochrony świadka w polskim procesie karnym na tle prawa międzynarodowego.