Sprawy generalne Rzecznika Praw ObywatelskichWystąpienie do Ministra Zdrowia w sprawie standardów postępowania i procedur medycznych z zakresu domowej opieki paliatywnej i hospicyjnej dla dzieci z dnia 2009-03-27.

Adresat:
MINISTERSTWO ZDROWIA
Sygnatura:
RPO/546048/06/X/108.13 RZ
Data sprawy:
2009-03-27
Rodzaj sprawy:
wniosek o podjęcie inicjatywy prawodawczej (WGI)
Nazwa zepołu:
!!!(do 06.01.2011) ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ, ZDROWIA I OCHRONY PRAW CUDZOZIEMCÓW
Wynik sprawy:
Opis sprawy:

Wystąpienie do Ministra Zdrowia w sprawie standardów postępowania i procedur medycznych z zakresu domowej opieki paliatywnej i hospicyjnej dla dzieci.

Rzecznik z zadowoleniem przyjął informację o zamiarze podjęcia przez Ministerstwo Zdrowia prac nad przygotowaniem rozporządzenia w sprawie standardów postępowania i procedur medycznych z zakresu domowej opieki paliatywnej i hospicyjnej dla dzieci. Inicjatywa ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, które przesłało do Ministerstwa Zdrowia przygotowaną przez zespół ekspertów, zaktualizowaną wersję projektu tego rozporządzenia. Rzecznik zwrócił się o poinformowanie o możliwości wdrożenia propozycji Fundacji w sprawie standardów postępowania i procedur medycznych z zakresu domowej opieki paliatywnej i hospicyjnej dla dzieci oraz wprowadzenia umiejętności dla lekarzy pod nazwą "pediatryczna medycyna paliatywna".

 
Wystąpienie dołączone do tego dokumentu: